Królewskie Miasto

WAŻNE: Zapraszamy na Jarmark Kazimierzowski « » Klub Honorowych Dawców Krwi w Kowalu po wyborach « » Zapraszamy do honorowego oddawania krwi!Promocja trzeciego tomiku wierszy ks. ProboszczaPrzedsiębiorco - do końca stycznia złóż oświadczenie i opłać zezwolenia na ...

Seniorzy w Warszawie

W niedzielę 23 kwietnia br. trzydziestoosobowa grupa seniorów z naszego miasteczka udała się autokarem do Warszawy.

więcej »
Życzenia Świąteczne

więcej »
Wieczór kabaretowy

W sobotę 11 marca, grupa 36 seniorek z Kowala udała się autokarem do pobliskiej gminy Baruchowo. Tam, w ramach obchodów Dnia Kobiet Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zorganizował w hali sportowej - Wieczór Kabaretowy, w którym wystąpili: kabaret Jurki i kabaret Smile.

więcej »
Drugi raz się spotykamy, ważne sprawy omawiamy

7 marca br., w Klubie Puchatek odbyło się, drugie w tym roku, posiedzenie Rady Seniorów Miasta Kowala. W zebraniu uczestniczył burmistrz Eugeniusz Gołembiewski  i p. Grażyna Snopkowska - opiekun administracyjny Rady.

więcej »
Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła".

Zgodnie z tradycją i aby ustrzec się od przesądów - bo jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, nie będzie mu się wiodło - kobiety z Koła Emerytów i Rencistów od samego rana, w tłusty czwartek 23 lutego - smażyły pączki

więcej »
''Jeśli dobrze poznasz zioła, będziesz zdrowa i wesoła. Umiejętnie je zażyjesz, to długo sobie pożyjesz''

Pod takim hasłem, we wtorek - 21 lutego br., odbyło się w Klubie Puchatek spotkanie seniorów z p. Laurą Maciejewską. Pani Laura przyjechała z Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Zarzeczewa z prezentacją na temat: "Zioła w kulturze ludowej".

więcej »
"Senior bardzo lubi bale, na nich bawi się wspaniale. Kiedy sobie pobaluje, od razu się lepiej czuje."

W sobotę - 28 stycznia, na sali w Centrum Społeczno Kulturalnym Miasta Kowala bawiło się 50-ciu seniorów.

 Spotkanie karnawałowe zorganizowało Koło Emerytów i Rencistów we współpracy z Burmistrzem i Radą Seniorów Miasta Kowala.

więcej »

Dzień Babci i Dziadka w Urzędzie Marszałkowskim

Na zaproszenie Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego, 24 stycznia br. przedstawiciele kowalskiej Rady Seniorów wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym z okazji Dnia Babci i Dziadka, którego tematem przewodnim były nowe możliwości i formy współpracy w działalności na rzecz seniorów.

W spotkaniu brali udział...

więcej »
Kowalscy Seniorzy na inauguracji Klubu Rodziców JiM we Włocławku

20 stycznia br. w Pałacu Bursztynowym we Włocławku odbyła się uroczysta inauguracja Klubu Rodziców JiM ( Jaś i Małgosia). Klub zrzesza rodziców dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i innymi neurotrudnościami. Rodzice uczą się w nim walczyć o prawa swoje i swoich dzieci, o ich lepszą przyszłość. Klub daje rodzicom bezpłatną pomoc. Włocławki Klub Rodziców JiM jest już 24 Klubem w Polsce. Powołała go do życia nasza mieszkanka p. Izabela Piotrowska, nauczycielka Zespołu Szkół Nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku. To na jej zaproszenie przedstawiciele Rady Seniorów z przewodniczącą...

więcej »
Seniorzy na recitalu Tomasza Stockingera

Z inicjatywy Rady Seniorów, 14 stycznia br. trzydziestu seniorów z Kowala i okolic udało się do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na recital Tomasza Stockingera pt. „ Już nie zapomnisz mnie”. Recital był wspomnieniem, w muzyce i słowie, dwudziestolecia międzywojennego. Znane przeboje gwiazd kina przedwojennego w wykonaniu Tomasza Stockingera bardzo wszystkim się podobały.

więcej »

 strona: 1 2 3 4 
Kamery On-line

Newsletter
Twój adres email:
 Zapisz |  Wypisz
 

Nasi partnerzy

   

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Kowal.eu (C) 2013 ul. Piwna 24, 87-820 Kowal
tel. 054-2841-255, fax. 054-2842-231
e-mail: [email protected]